Іллінівська сільська територіальна громада
Донецька область, Краматорський район

До уваги орендарів водних об’єктів!

Дата: 14.07.2020 07:26
Кількість переглядів: 534

До уваги орендарів водних об’єктів!


         Під час спекотних літніх місяців, коли температура навколишнього середовища доходить до критичного рівня, орендарі водних об'єктів можуть зіткнутися з такою проблемою як замор риби. Однією з причин загибелі водних мешканців, є нестача кисню у воді. Збагачення води киснем відбувається двома шляхами: з навколишнього повітря завдяки вітру та дощу, і за рахунок життєдіяльності зелених рослин. Влітку, коли поверхневі води прогріваються, інтенсивно розмножуються водорості, що сприяє поширенню мікроскопічного життя. Поки водорості не перемикаються з фотосинтезу (процесу вироблення кисню) на дихання (поглинання кисню), при низькій освітленості, наприклад, вночі або протягом тривалих хмарних періодів. Цей процес істотно скорочує концентрацію кисню в воді. Однак ситуація може погіршитися ще більше, коли водорості починають відмирати швидкими темпами, так зване «цвітіння води». У цьому випадку кількість кисню знижується до критичного рівня (нижче 4 мгО2 / дм.куб.), і риба починає гинути від задухи.     

         Люди також можуть значно погіршити проблему нестачі кисню у воді. Це відбувається при забрудненні водних ресурсів деякими видами речовин, включаючи стік гною або добрив з фермерських господарств. Фосфор і азот, з цих стоків потрапляють у водойми і фіксуються в водоростях, через що вони споживають більше кисню.

         Для профілактики виникнення заморів в літній сезон необхідно:

- всіляко перешкоджати зайвого заростання околоводної і водної рослинності водойм.

- устанавлювати аератори, кількість яких розраховується з урахуванням площі, глибини, кількості риб;

- проводити правильний розрахунок мальків з зариблення водойм.

- ефективним заходом запобігання явищ замору риб в водоймах є внесення вапна. Вапнування сприяє розкладанню і прискоренню мінералізації органічної речовини, а також поліпшенню газового режиму, нейтралізує кислу реакцію води.
        Костянтинівське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Донецькій області звертається до всіх орендарів водних об’єктів з усією відповідальністю поставитися до даної інформації, так як замор риби краще попередити ніж зазнати серйозних економічних втрат пов'язан
их з втратою риби і очищенням водойм після цього лиха.

 

 

 

Заступник начальника управління -

начальник відділу безпечності харчових

продуктів та ветеринарної медицини                                                           М.В. Безух

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь