Іллінівська сільська територіальна громада
Донецька область, Краматорський район

« Остерігайтесь фальсифікату. До уваги аграріїв ».

Дата: 22.03.2021 12:51
Кількість переглядів: 1050

На початкувесняно - польовихробіттрадиційнопостаєпитання, де купитиоригінальнізасобизахистурослин.Ринокцихтоварівдосить широкий.  Продукціякористуєтьсявисоким попитом, тому одночаснопроцвітаєторгівляпідробками і неякісними препаратами. За останнідекількароківпідробки в галузіЗЗР стали глобальною проблемою для сільськогосподарськоїпромисловості.
Сучасне сільське господарство неможливо уявити без використання засобів захисту рослин. Застосування їх допомагає фермерам збільшити врожайність рослин та задовільнити глобальний попит на продукцію агропромислового комплексу, а також підвищити рівень життя людей. Засоби захисту рослин мають відповідати одночасно низці критеріїв: препарат має бути ефективним, безпечним для довкілля та здоров’я людей, бути доступним за ціною для сільгоспвиробників, його зберігання не повинно потребувати надто особливих умов, а застосування призводити до швидкого розвитку резистентності  до нього у цільових організмів (бур’янів, хвороб, шкідників).

Вже декілька років в Україні проводиться кампанія, яку проводить Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, яка інформує та застерігає населення від застосування фальсифікованих та нелегальних засобів захисту рослин. Управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Донецькій області повідомляє керівників сільськогосподарських підприємств усіх форм власності та власників присадибних, дачних ділянок, що з року в рік з початком весняно- польових робіт збільшується попит на пестициди, тому починає процвітати « чорний ринок пестицидів». За інформацією експертів галузі ринок фальсифікату ЗЗР на території України становить від 20 до 30%, а в роздрібній торгівлі- сягає 80-90%.Під назвами відомих препаратів продають невідомі хімічні сполуки. Токсичні домішки невивчених препаратів потрапляють у довкілля, накопичуються у поверхневих та підземних водах і на довгі роки залишаються у ґрунті, впливаючи на майбутні врожаї. На жаль, багато споживачів, спокусившись на низькі ціни, купують сумнівні препарати невідомої якості.

Суспільство взагалі не розуміє, чому використання фальшивих пестицидів шкідливе,  що елементи фальшивих пестицидів передаються по всьому харчовому ланцюгу, а залишки пестицидів у їжі визнані однією із глобальних загроз майбутньому цілого людства.Пестициди, потрапляючи в організм людини надовго затримуються  та  накопичуються там у великих кількостях, приводять до розвитку багатьох хронічних захворювань і гострих отруєнь, а також до збільшення кількості вроджених аномалійрозвитку і дитячої смертності.За твердженням дослідників, основна маса пестицидів містить у собі метаболічні отрути, які приводять до розвитку захворювань серцево-судинної, репродуктивної і травної систем. Гостра токсичність пестицидів визначається дозою, що надходить в організм людини різними шляхами ( через шлунково-кишковий тракт, шкіру, легені і т. д.) і приводить до смерті.
           Питання підробок засобів захисту рослин дуже актуальне тому, що воно безпосередньо пов’язане з процесом виробництва продуктів харчування, кормів для тварин, сировини для промисловості, що мають бути абсолютно безпечними для кінцевого споживача.

Усі пестициди, що реалізовуються в Україні, згідно з чинним законодавством, проходять обов’язкову державну реєстрацію, в ході якої перевіряються  на відповідність загальноприйнятим санітарно-гігієнічним нормам і встановленим рівнем екологічної безпеки та включені до «Переліку пестицидів і агрохімікатів» та доповнення до нього.
Після отримання свідоцтва про державну реєстрацію ЗЗР вважаються безпечними для людини і довкілля.Використання засобів захисту рослин в Україні регламентовано Законами України “Про пестициди і агрохімікати” та “Про захист рослин”.
 .
  Ризик стати об’єктом шахрайства існує завжди. Томурадимо ознайомитись з рекомендаціями, щодо захисту від фальсифікованих ЗЗР :
-     Купуйте ЗЗР лише у спеціалізованих магазинах ;
-    Ставтеся насторожено до занадто низьких цін ;
-     Під час придбання товару вимагайте товарний або касовий чек ;
-     Кожна товарна одиниця має супроводжуватися рекомендацією щодо її застосування ;
-     Вимагайте сертифікат якості ;
-     Уникайте упаковок із частковою, або неповною назвою ;
-     Звертайте увагу на захисні елементи товару;
-     Дата виробництва тари не може бути пізніше дати виробництва вмісту каністри;
-     Оригінальні ЗЗР не продаються у скляній упаковці і тарі, що призначена для ліків.

Використання завідомо фальсифікованих пестицидів і агрохімікатів є порушенням законодавства «Про пестициди і агрохімікати» тягне за собою цивільну, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з чинним законодавством
          Використання оригінальних продуктів допоможе не лише зберегти майбутній урожай, але і упередити фінансові та екологічні ризики.

 

 

Провідний спеціаліст відділу контролю
за обігом засобів захисту рослин
управління фітосанітарної безпеки-
державний фітосанітарний інспектор                                                                О. А. Рубан

Фото без опису


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь