Безпритульні тварин під час війни!
Кожен рік багато людей страждають від нападів безпритульних тварин. Особливо непокоїть те, що більша частина потерпілих — діти. З початком воєнного стану ситуація з безпритульними тваринами на території нашої громади суттєво погіршилась. Це пов’язано з тим, що частина жителів виїхала в інші регіони, або за кордон, а тварин відпустили, щоб вони самі шукали собі їжу. Собаки та коти, які залишилися без будинку та господарів збиваються у зграї, що в свою чергу збільшує ризик для населення зустріти агресивних тварин. Також можливе погіршення ситуації щодо такого захворювання як сказ, коли в зимовий період, в пошуках їжі, до населених пунктів будуть наближатися, контактуючи з безпритульними собаками та котами, більшість яких невакціновані проти сказу, дикі хижі тварини, які є потенційними носіями цього захворювання.
Причини нападу безпритульних собак на людину:
1. Коли ви вторгаєтеся на територію проживання зграї.
2. Коли людина спробує наблизитися до цуценят (радіус зони, яку охороняє мати становить понад 20-30 м).
3. Можливі напади, коли людина має при собі продукти харчування.
4. Класичний випадок — собака заражена вірусом сказу.
Щоб уникнути нападу собак, необхідно дотримуватися наступних правил:
1. На вулиці намагайтеся не заходити до місця скупчення безпритульних собак.
2. Якщо ви бачите на вулиці маленьких симпатичних цуценят — не намагайтеся гратися з ними та брати їх на руки — пам'ятайте про те, що десь поблизу буде їхня мати, яка може вирішити, що її дітям загрожує небезпека і напасти на вас.
3. Не чіпайте тварин під час сну або їжі.
4. Не робіть різких рухів і не наближайтеся до незнайомого собаки.
5. Не показуйте страху або хвилювання перед вороже настроєним собакою.
6. Якщо собака нападає, гавкає і хоче вкусити, ні в якому разі не можна повертатися до нього спиною, а також тікати. Спрацює мисливський інстинкт – тварина неодмінно побіжить слідом і при цьому не виключено, що він може вас і вкусити, але це відбудеться тільки тоді, коли ви повернетеся до нього спиною або боком. Не робіть цього. Не поспішаючи й не роблячи різких рухів, покиньте цю територію.
У випадку, якщо тварина все - таки вирішила напасти, треба виставити вперед парасольку, сумку, портфель. Собаки кусають те, що до них найближче.
Якщо тварина все-таки покусала вас, негайно зверніться в найближчий травмпункт. Там вам оброблять і зашиють рани і подряпини, а також зроблять щеплення від сказу. У жодному разі не пускайте все на самоплив. Сказ — смертельно небезпечне захворювання, і якщо вчасно не зробити щеплення, то результат може бути летальним. Бережіть своє здоров'я та життя!