Іллінівська сільська територіальна громада
Донецька область, Краматорський район

ОБЕРЕЖНО! ДИКІ ТВАРИНИ В НАСЕЛЕНИХ ПУНКТАХ!

Дата: 12.03.2024 14:26
Кількість переглядів: 282

   Епізоотична ситуація зі сказу тварин в Краматорському районі залишається складною. Природні вогнища хвороби існують практично на всій його території.

    Основним джерелом і резервуаром вірусу є дикі тварини - вовки, лисиці, єноти, борсуки. Від них при укусі, ослиненні заражаються домашні, безпритульні тварини і люди.

   До війни було два метода боротьби зі сказом диких тварин– пероральна вакцинація і проведення санітарно очисних заходів з регулювання чисельності хижих тварин (полювання), але після 24.02.22р., це стало неможливим, через що кількість звірів зросла.

    Якщо тварина дика — нетиповою є поява її в населених пунктах, оскільки здорова тварина зазвичай там не з'являється. Хворі на сказ тварини навпаки втрачають відчуття страху перед людьми, з’являються в населених пунктах, в місцях випасу і утримання худоби, нападають на свійських тварин і людей.

     Що робити, якщо ви зустріли лисицю?

- Побачивши на вулиці, у дворі або на природі лисицю, яка вас не боїться, не підходьте до неї, навіть якщо вона здається довірливою і ласкавою.

- Не намагайтеся погодувати тварину або погладити її.

- При зустрічі з дикою твариною зупиніться і не робіть різких рухів. Обміркуйте шлях відступу і неспішним кроком, не повертаючись при цьому спиною, відійдіть на безпечну відстань.

- Якщо ж звір без страху біжить прямо на вас, він може бути заражений сказом, постарайтеся знайти укриття, (наприклад у машині або навіть на дереві). Якщо такої можливості немає, спробуйте тримати хижака на відстані (наприклад, підберіть палицю або зніміть рюкзак. У разі нападу звір вчепиться в імпровізований щит, а не у вашу руку чи ногу).

    Пам’ятайте: здорова дика тварина уникає зустрічі з людьми.

    Що робити, якщо Вас вкусила тварина

- необхідно якомога швидше промити місце укусу водою з милом. Потім обробіть краї 5-відсотковим розчином йоду.

- зверніться до медичного закладу для проходження вакцинації.

    Для профілактики сказу необхідно:

- щорічно проводити профілактичне щеплення проти сказу власних собак та котів. Фахівцями районної лікарні ветеринарної медицини щеплення домашніх тварин проти сказу проводиться безкоштовно;

- утримуватися від контактів із потенційно небезпечними тваринами (дикими та безпритульними);

- виконувати правила та норми утримання домашніх тварин і поводження з ними.

   Сказ ‒ хвороба невиліковна. Уважність та обережність у поводженні з тваринами, а особливо дикими та безпритульними, повинно бути головним правилом для людини!

 

Краматорське районне управління

ГУ ДПСС в Донецькій області


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь