Зміни до форми податкової декларації з податку на додану вартість та уточнюючого розрахунку
Шановні платники! Головне управління ДПС у Донецькій області інформує, що Міністерством фінансів України видано наказ від 09.08.2024 № 400 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України", з урахуванням змін, внесених наказом Міністерства фінансів України від 28.08.2024 № 418 "Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 09 серпня 2024 року № 400 (далі - Наказ № 400).
Наказом № 400, зокрема, викладено в новій редакції форми податкової звітності з ПДВ та внесено зміни до Порядку їх заповнення і подання, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 28 січня 2016 року №21, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 29 січня 2016 року за № 159/28289 (зі змінами) (далі - Порядок).
Офіційно Наказ № 400 було опубліковано 25.09.2024 ("Офіційний вісник України" № 82 від 25.09.2024), отже він набрав чинності з 01.10.2024.
Відповідно до положень пункту 46.6 статті 46 глави 2 розділу II Податкового кодексу України (далі - Кодекс) нові форми декларацій (розрахунків) застосовуються для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення.
Отже, податкові декларації з податку на додану вартість, починаючи зі звітного (податкового) періоду - жовтень 2024 року, складаються виключно за формами, що викладені у новій редакції Наказом № 400 (подаються з 01 листопада 2024 року).
Також, починаючи з 01 листопада 2024 року, за новою формою подається уточнюючий розрахунок податкових зобов’язань з податку на додану вартість у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок.
Декларацію та уточнюючий розрахунок доповнено новими рядками, в яких підлягатимуть відображенню операції з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів та інформація про коригування показників за такими операціями, уточнено подання інформації щодо придбання товарів/послуг.
Розділ І декларації "Податкові зобов’язання"
2.1.1. Групу рядків 2 "Операції з вивезення товарів за межі митної території України" доповнено рядком 2.3 "Операції з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту товарів, до яких застосовано режим експортного забезпечення (далі - окремих видів товарів)", в якому зазначені операції в залежності від застосовуваної ставки податку відображаються у відповідних підрядках:
підрядок 2.3.1 - операції, що оподатковуються за нульовою ставкою;
підрядок 2.3.2 - операції, що оподатковуються за основною ставкою;
підрядок 2.3.3 - операції, що оподатковуються за ставкою 14 %.
Підрядки 2.3.1, 2.3.2 та 2.3.3 не підлягають заповненню до запровадження РЕЗ, а після запровадження РЕЗ - можуть бути заповнені виключно платниками, які здійснюють постачання товарів, до яких застосовується РЕЗ.
2.1.2. Рядок 7 розділено на дві частини:
рядок 7.1 "Коригування обсягів постачання та податкових зобов’язань", з якого окремо виділяється підрядок 7.1.1 "у тому числі коригування обсягів постачання за операціями, що оподатковуються за нульовою ставкою";
рядок 7.2 "Коригування обсягів постачання та податкових зобов’язань за операціями з вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту окремих видів товарів", в якому коригування зазначених операцій в залежності від застосовуваної ставки податку відображаються у відповідних підрядках:
підрядок 7.2.1 - операції, що оподатковуються за нульовою ставкою;
підрядок 7.2.2 - операції, що оподатковуються за основною ставкою;
підрядок 7.2.3 - операції, що оподатковуються за ставкою 14 %.
Рядок 7.2 не підлягає заповненню до запровадження РЕЗ, а після запровадження РЕЗ - може бути заповнений виключно платниками, які застосовують РЕЗ, і виключно в межах операцій, які регулюються РЕЗ.
2.1.3. Ні в рядку 2.3 ні в рядку 7.2 колонки А та Б не заповнюються.
Розділ II декларації "Податковий кредит"
2.2.1. Групу рядків 11 доповнено новим рядком 11.4, в якому в колонці А вказуються обсяги ввезених на митну територію України товарів, необоротних активів, без сплати податку на додану вартість при їх розмитненні.
2.2.2. Внесено зміни до рядка 15. Нова форма декларації передбачає, що в цьому рядку відображається коригування податкового кредиту згідно з підпунктом 192.1.1 пункту 192.1 статті 192 розділу V Кодексу у випадку повернення товару/послуги або суми попередньої оплати за відсутності реєстрації розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Одночасно для платників скасовано як такий, що втратив свою актуальність, обов’язок здійснення перерахунку частки використання необоротних активів, придбаних до 01 липня 2015 року, в оподатковуваних операціях за результатами одного, двох і трьох років, що настають за роком, в якому вони почали використовуватися (введені в експлуатацію), та відображення коригування податкового кредиту за результатами такого перерахунку в рядку 15 декларації.
При цьому враховано можливість здійснення платниками податків уточнення таких показників шляхом передбачення у формі уточнюючого розрахунку рядка 15.2, в якому відображатиметься уточнення результатів коригування податкового кредиту за наявності підстав, визначених Кодексом.
Детальніше - на вебпорталі ДПС за посиланням: https://tax.gov.ua/zakonodavstvo/podatkove-zakonodavstvo/listi-dps/79175.html
Корисні посилання:
- комунікаційна платформа [email protected];
- контакти та гарячілінії ГУ ДПС у Донецькій області https://dn.tax.gov.ua/kontakti/;
- підписатися на наш фейсбук https://www.facebook.com/tax.donetsk/;
- чат-бот ДПС «StopViolationBot» t.me/StopOverpriceBot;
- мобільний застосунок «Моя податкова»
- Android https://play.google.com/store/apps/details?id=my.tax.gov.ua,
- iOS https://t1p.de/lgu5a