Відбулось чергове засідання координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при Донецькій облдержадміністрації
26 грудня 2024 року під головуванням заступника голови облдержадміністрації Олександра Шевченка відбулось чергове засідання координаційної ради з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності при Донецькій облдержадміністрації. У заході взяли участь члени координаційної ради, заступники голів райдержадміністрацій, районних військових адміністрацій та військових адміністрацій населених пунктів, керівники структурних підрозділів, що опікуються питаннями утвердження української національної та громадянської ідентичності, а також Савенко Назарій – представник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Наталія Армяновська, директорка Донецького обласного навчально-методичного центру культури, проінформувала, що наразі регіональний перелік нематеріальної культурної спадщини Донецької області налічує 24 елементи, серед яких обряди, ремесла, гастрономічні традиції, музичний фольклор, а також усні традиції та форми вираження. Визнанням їхньої значущості є те, що 4 елементи вже включено до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України. Елементи нематеріальної культурної спадщини Донеччини активно інтегруються в освітні програми різних напрямків, що дозволяє зберігати та популяризувати унікальні традиції регіону. Підтримка традицій у сучасних умовах є важливим кроком до зміцнення української культурної єдності та національної ідентичності.
Про роботу Платформи «Центр єдності та національного спротиву», яка була створена у листопаді 2024 року на базі Донецького обласного молодіжного центру, доповіла Лілія Золкіна, начальниця управління сім’ї, молоді та масових заходів національно-патріотичного виховання облдержадміністрації. Також в області розроблено план заходів, спрямованих на забезпечення здійснення оборони території та підготовки населення до національного спротиву на 2024-2025 роки, який передбачає організаційно-методичне забезпечення роботи Платформи та здійснення заходів у сфері утвердження української національної та громадянської ідентичності та популяризації ідеї національного спротиву. Протягом місяця роботи Платформою проведено тематичні семінари для представників координаційних рад з питань утвердження української національної та громадянської ідентичності Донецької області та студентської молоді, організовано відвідування Музею сучасної російсько-української війни, тренінги для населення з протимінної безпеки, з надання першої домедичної допомоги та з медіаграмотності. Заходами платформи за 1 місяць роботи охоплено 1800 осіб, що складає близько 1% населення Донецької області.
Представник 2 управління Головного управління Служби безпеки України в Донецькій та Луганській областях, виступив із інформацією щодо загроз, пов'язаних із залученням неповнолітніх осіб до злочинної діяльності, та заходів з їх попередження. Учасники обговорили питання посилення профілактичної роботи серед молоді та підвищення рівня обізнаності про наслідки таких дій.